Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Poznaj Polskę cz.II

Poznaj Polskę cz.II

8. października 2021 roku uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach odbyli wycieczkę realizowaną w ramach programu „Poznaj Polskę” .  Podczas wyjazdu odwiedzili oni dwa z wielu ciekawym miejsc Dolnego Śląska. Wśród nich znalazły się Muzeum Przyrodnicze oraz Centrum Historii Zajezdnia.

W Muzeum Przyrodniczym wraz z przewodnikiem uczniowie mieli okazję podziwiać ciekawe, a niekiedy nawet bardzo zaskakujące eksponaty. Poznali wiele wymarłych już gatunków zwierząt, których w naturalnym środowisku nigdy nie mieliby możliwości spotkać. Zobaczyli jedyny w Polsce kompletny szkielet płetwala błękitnego oraz mnóstwo innych interesujących i rzadko spotykanych okazów. Szczególny zachwyt wzbudzały bogate kolekcje ptaków oraz motyli.

Po tej praktycznej lekcji przyrody oraz krótkiej przerwie śniadaniowej uczniowie przeszli do lekcji w Centrum Historii Zajezdnia. Tutaj z kolei w ciekawy sposób została im przybliżona historia powojennego Wrocławia, wrocławskiej Solidarności oraz Ziemi Odzyskanych. Szczególnym zainteresowanie uczniów cieszyła się instalacja oddająca swoistą atmosferę klas szkolnych sprzed lat. Starsi uczniowie chętnie nawiązywali rozmowy z pracownikami instytucji uzupełniając swoją imponującą wiedzę historyczną dotyczącą danego okresu o nowe wiadomości.

Zarówno Muzeum Przyrodnicze, jak i Centrum Historii Zajezdnia okazały się bardzo interesujące dla wszystkich uczestników wycieczki – tych młodszych z klas IV i V oraz starszych uczniów klas VI-VIII. Zdobyta w ten przystępny sposób wiedza z pewnością w przyszłości zaprocentuje.

Na zakończenie wyprawy uczniowie w towarzystwie nauczycieli i przewodników odbyli krótki spacer po wrocławskim Rynku, gdzie mieli okazję podziwiać odbywający się tam akurat, znany w całej Polsce świąteczny jarmark. 

Data dodania: 2021-12-13 19:52:01
Data edycji: 2021-12-13 20:04:48
Ilość wyświetleń: 126

Uczymy się dla życia, nie dla szkoły

Seneka Młodszy
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook