Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Zdjęcia szkoły

TERMOMODERNIZACJA SZKOŁY 2023/2024

W 2023 roku szkoła zmieniła swój wygląd, ma nową instalację grzewczą, okna oraz drzwi. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 5 milionów złotych. W ramach tej inwestycji wymieniono piec - zastąpiono go ekologiczną i ekonomiczną pompą ciepła.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

W roku 2024 powstała piękna, nowa i przyjazna uczniom bibkioteka szkolna. Umieszczono w niej nie tylko nowe meble w postaci regałów na książki i stołów, ale także wygodne pufy i poduszki, które zachęcają dzieci i młodzież do spędzania przerw właśnie w tej przestrzeni. 

HALA SPORTOWA

Jest to wielofunkcyjna i najnowocześniejsza hala sportowa w gminie Żarów. Otwarcie nastąpiło 31.01.2005 r.  Stanowi ona najważniejsze ogniwo sportowe w naszej Gminie oraz jej obrębie. Obiekt został zlokalizowany po północnej stronie budynku szkolnego i jest bezpośrednio z nim połączony. Główne wejście znajduje się po stronie wschodniej, natomiast do budynku szkolnego prowadzi dobudowany korytarz, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Jej powierzchnia użytkowa to 785,6 m2,  o wymiarach płyty boiska 15x26m i kubaturze 5000m3.  Ogólnodostępność i funkcjonalność obiektu umożliwia ew. wykorzystanie go poza godzinami lekcyjnymi  do organizacji wszelkiego rodzaju imprez ogólnośrodowiskowych. Parkiet/podłoga sportowa zostały odpowiednio dopasowane kolorystycznie  do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Obiekt wyposażony jest w funkcjonalne pomieszczenia związane z użytkowaniem : dwa zespoły sanitarne, przebieralnia z umywalnią, wc (dostosowane również dla osób niepełnosprawnych), sala gimnastyki korekcyjnej, salę ćwiczeń gimnastycznych i rytmiki, magazyn sprzętu sportowego, hol i widownię na balkonie galerii. Hala wyposażona jest również w wentylację grawitacyjną i mechaniczną , ciepłą i zimną wodę , centralne ogrzewanie oraz instalację elektryczną i teleelektryczną.

 

Hala sportowa jest również odpowiednio przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejścia nie posiadają progów i zaprojektowano je pod względem odpowiedniej szerokości i odpowiednich podjazdach, natomiast przejście łączące budynek szkolny z obiektem sportowym zaopatrzony jest w pochylnię wraz z poręczami umożliwiającymi dogodny dostęp do wszystkich części obiektu. Hala posiada również tablicę świetlną i ruchome kosze, które można dostosować do wieku gracza.

Data dodania: 2018-08-30 23:29:10
Data edycji: 2024-02-09 08:25:31
Ilość wyświetleń: 3970

Uczymy się dla życia, nie dla szkoły

Seneka Młodszy
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook