Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Fundacja Marcina Gortata

Fundacja Marcina Gortata

29.10.2018r. poniedziałek godzina 12.00- czas start
Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej im. Unicef w Imbramowicach
Założenia projektu:
Uczniowie pięćdziesięciu szkół podstawowych zakwalifikowanych do udziału w projekcie, pokonują na czas specjalnie przygotowany tor sprawnościowy, którego poszczególnymi elementami są zadania związane z dyscyplinami sportowymi najczęściej uprawianymi podczas zajęć wychowania fizycznego. W każdej ze szkół na podstawie uzyskanego czasu wyłaniany jest zwycięzca, który ma szansę dołączyć do grona dziesięciu finalistów, którzy wezmą udział w Ogólnopolskim Finale Szkolnego Skills Challenge „Mierz Wysoko”, który odbędzie się w Łodzi – rodzinnym mieście Marcina Gortata. Nagrodą dla zwycięzcy, ale również dla nauczyciela wychowania fizycznego jest wyjazd do USA na mecz ligi NBA oraz spotkanie z Marcinem Gortatem.
W turnieju szkolnym brali udział uczniowie klas IV-VI Naszej Szkoły. Prowadzący przyjechali do Nas wraz z niezbędnym sprzętem. Tor przeszkód, który nam przygotowali był atrakcyjny i nie znany uczniom. W turnieju wystartowała wybrana grupa uczniów zgłoszona w dniu wydarzenia przez nauczyciela Wychowania Fizycznego Janusza Dominika. Uczniowie biorący udział w wydarzeniu musieli pokonać specjalnie przygotowany tor przeszkód, którego poszczególnymi elementami były zadania związane z dyscyplinami sportowymi najczęściej uprawianym w szkole oraz ogólna sprawność fizyczna. Uczniowie pokonywali tor na czas, tak aby po zakończeniu rywalizacji wyłonić zwycięzcę w naszej szkole. Mistrzem Szkoły został uczeń klasy V Aleksander Gadzicki uzyskując czas, który na półmetku turnieju ogólnopolskiego zapewnia mu udział w finale. Wszyscy uczniowie dzielnie walczyli starając się uzyskać jak najlepsze czasy.
Duże zainteresowanie wydarzeniem i ciepłe słowa od uczestników i prowadzących motywują nas do organizacji kolejnych imprez.
Dziękujemy uczestnikom, nauczycielom i pracownikom obsługi oraz uczniom za odpowiednie zachowanie i piękny doping.

Data dodania: 2018-11-05 10:14:30
Data edycji: 2018-11-05 10:47:15
Ilość wyświetleń: 486

Uczymy się dla życia, nie dla szkoły

Seneka Młodszy
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook