Czcionka:

A+A-

Kontrast:

DZIEŃ ZIEMI

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnie obchodzimy Dzień Ziemi. Dzień Ziemi jest największym ekologicznym międzynarodowym świętem, którego celem jest promowanie ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą. Z roku na rok stan naszej planety ulega pogorszeniu a Wyspa Śmieci na Oceanie Spokojnym jest kilkukrotnie większa od Polski. Jeśli jest dla nas jakaś nadzieja, są nią najmłodsi członkowie społeczeństwa, dlatego warto zainteresować ich świętowaniem Dnia Ziemi. Z tego właśnie powodu uczniowie klasy drugiej zaprezentowali  inscenizację  pt. „Niewielki, ale śliczny wiosenny teatrzyk ekologiczny”. 

Uzupełnieniem występów drugoklasistów była prezentacja „DZIEŃ ZIEMI- jak zostać przyjacielem Ziemi”. Zamysł prezentacji był prosty – aby uświadomić najmłodszym, jak dużo od nich zależy. W możliwie przystępny sposób przedstawiono najważniejsze alarmujące zjawiska związane z klimatem. Poza uświadomieniem ogromu szkód jakie człowiek czyni na Ziemi pokazano jakie działania możemy podjąć od zarazu, jak już dziś możemy zatroszczyć się o NASZĄ PLANETĘ. 

Każdego roku święto odbywa się pod określonym hasłem przewodnim. W 2022 roku brzmi ono: "Inwestujmy w naszą planetę". Ma zwrócić  uwagę na konieczność zmian w różnych obszarach działalności oraz wspólną odpowiedzialność - przedsiębiorstw, polityków i obywateli - za ekosystem.                                                 

J. Anusz

Data dodania: 2022-04-21 16:54:07
Data edycji: 2022-04-21 16:57:17
Ilość wyświetleń: 56

Uczymy się dla życia, nie dla szkoły

Seneka Młodszy
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook