Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Do Hymnu

Do Hymnu

Dzisiaj nasi uczniowie wzięli udział w prestiżowym konkursie, do którego zakwalifikowaliśmy się jako jedna z 300 szkół w całej Polsce – „Do Hymnu”

Ogólnopolski konkurs „Do hymnu” jest organizowany już po raz czwarty. Jego cele to m.in uczczenie ogólnopolskich obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych przez młodych Polaków, wzbudzenie zainteresowania historią polskiego Państwa i Narodu, której nośnikiem była m.in pieśń, edukowanie w zakresie szacunku dla symboli narodowych, wdrażanie do współpracy w grupie, kształtowanie poczucia wartości wspólnego działania, realizacji wspólnego celu i odpowiedzialności za jego osiągniecie i integrowanie środowiska szkolnej społeczności.

 

By wziąć udział w konkursie „Do hymnu” co najmniej połowa uczniów danej szkoły musiała zebrać się by wspólnie wykonać hymn państwowy oraz dwie wybrane pieśni hymniczne. W roku 2021, obok siedmiu pieśni hymnicznych („Bogurodzica”, „Gaude Mater Polonia, Roty”, „Marsz Polonia”, „Boże, coś Polskę”, „Święta miłości kochanej Ojczyzny”, „Żeby Polska była Polską”), do wyboru było również pieśń „Marsz Pierwszej Brygady”. Wykonanie musi odbyć się „na żywo” i „z pamięci”. Wyklucza się użycie nagłośnienia i playbacku. Konkurs jest dwuetapowy – pierwszy: lokalne przesłuchania koncertowe, a drugi to przesłuchania jury centralnego.

W dniu dzisiejszym w naszej szkole miała zjawić się komisja, która nagrałaby występ uczniów. Niestety z powodu wciąż dynamicznej sytuacji pandemicznej w kraju okazało się to niemożliwe. Mimo to nagranie powstało a uczniowie wypadli wspaniale.

Trzeba dodać, że do konkursu z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały uczniów: Pani Barbara Soroka – nauczyciel muzyki oraz Pani Magdalena Szmajda. Cały występ naszego szkolnego chóru  również odbył się pod dyrygenturą Pani Barbary Soroki. Dziękujemy!

Data dodania: 2021-10-27 19:16:33
Data edycji: 2021-10-27 20:29:57
Ilość wyświetleń: 461

Uczymy się dla życia, nie dla szkoły

Seneka Młodszy
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook