Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Chłopcy naszej szkoły mistrzami Dolnego Śląska w unihokeju

Chłopcy naszej szkoły mistrzami Dolnego Śląska w unihokeju

FINAŁ DOLNOŚLĄSKI IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW
CHŁOPCY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W IMBRAMOWICACH MISTRZAMI DOLNEGO ŚLĄSKA W UNIHOKEJU
Dnia 31.10.2019r. w hali OSiR w Dzierżeniowie rozegrany został Finał Dolnośląski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców. W turnieju wzięło udział 8 najlepszych drużyn
z Dolnego Śląska, tzn. mistrzowie i wicemistrzowie wcześniej rozegranych finałów strefowych, tj.
SP Piława Dolna, SP 1 Polkowice, SP Imbramowice,
SP 1 Krzeszów, SP Chobienia, SP Dobroszyce, SP Smolnik, SP Dobrzeń.
Podczas zawodów rozegrano mecze w grupach systemem „każdy z każdym”, a następnie półfinały systemem „na krzyż”. Zwycięzcy półfinałów walczyli o 1. miejsce i tytuł Mistrza Dolnego Śląska.
Reprezentacja SP Imbramowice w pierwszym meczu grupowym zremisowała 1:1 z SP Smolnik. W kolejnych meczach nasi chłopcy odnieśli zwycięstwa, pokonując pewnie 10:0 reprezentację SP 1 Polkowice oraz 2:0 drużynę z SP Dobroszyce. Dzięki dwóm zwycięstwom i remisowi zdobyliśmy 5 punktów i uplasowaliśmy się na I miejscu w grupie B, zdobywając awans do dalszej fazy rozgrywek, czyli półfinałów. W meczach fazy grupowej nasi chłopcy dominowali na boisku i kontrolowali spokojnie grę przeciwnika od pierwszego gwizdka aż do samego końca każdego spotkania.
W półfinale reprezentacja SP Imbramowice po trudnym meczu pokonała drużynę z Krzeszowa w rzutach karnych. W meczu o I miejsce nasi chłopcy zmierzyli się z drużyną SP Chobienia, z którą wygrali po zaciętej walce i wielu niewykorzystanych akcjach pod bramką przeciwnika 1:0.
Klasyfikacja końcowa :
1. miejsce SP Imbramowice
2. miejsce SP Chobienia
3. miejsce SP 1 Krzeszów
4. miejsce SP Dobroszyce
5. miejsce SP Piława Dolna
6. miejsce SP Smolnik
7. miejsce SP 1 Polkowice
8. miejsce SP Dobrzeń
Chłopcy z Imbramowic zdobyli tytuł Mistrzów Dolnego Śląska w Unihokeju . Otrzymali złote medale, puchar oraz pamiątkowy dyplom. To drużyna Janusza Dominika będzie reprezentować Dolny Śląsk w Finale Ogólnopolskim w Elblągu.
Skład drużyny: Grzegorz Anioł, Wiktor Baczyński, Tomasz Seruga, Eryk Kubanek, Jakub Grabowski, Wiktor Maziarz, Marek Dobrowolski, Artur Bernatowicz, Łukasz Szkudlarek, Mikołaj Lejba, Wojciech Gajewski, Łukasz Statnik

 

23.10.2019r. w sali Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej odbył się niezwykle zacięty Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci w Unihokeju dziewcząt. Wzięło w nim udział 8 zespołów, po dwa najlepsze z każdej ze stref naszego województwa. Większość meczów była bardzo wyrównana od początku trwania turnieju. Nasze uczennice zajęły 3. miejsce. Sukcesu gratulował uczestnikom zawodów między innymi Wójt Gminy Dzierżoniów pan Marek Chmielewski, który wręczał nagrody najlepszym zespołom.

KOMUNIKAT KOŃCOWY
FINAŁ DOLNOŚLĄSKI
W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT – IGRZYSKA DZIECI

ORGANIZATOR SZS „Dolny Śląsk” we Wrocławiu
Tabela wynikowa, Finał Dolnośląski, Piława Dolna, 23.10.2019,
FAZA GRUPOWA
GR. A
x A1 A2 A3 A4 BILANS BRAMEK PKT. MSC.
SP PIŁAWA DOLNA x 1:3 2:0 2:0 5:3 4 2
ZSP LUBAWKA 3:1 x 2:1 2:0 7:2 6 1
SP GAWORZYCE 0:2 1:2 x 0:3 1:7 0 4
SP BISC WROCŁAW 0:2 0:2 3:0 x 3:4 2 3
GR. B
x B1 B2 B3 B4 BILANS BRAMEK PKT. MSC.
SP BUDZISZÓW WIELKI x 1:5 1:3 0:2 2:10 0 4
SP ŁOZINA 5:1 x 2:5 3:0 10:6 4 2
SP IMBRAMOWICE 3:1 5:2 x 1:0 9:3 6 1
SP KRZESZÓW 2:0 0:3 0:1 x 2:4 2 3

PÓŁFINAŁ SP IMBRAMOWICE - SP PIŁAWA DOLNA 0:2

MECZ O 3 MIEJSCE SP ŁOZINA - SP IMBRAMOWICE 1:3
Klasyfikacja końcowa:
1. SP PIŁAWA DOLNA
2. ZSP LUBAWKA
3. SP IMBRAMOWICE
4. SP ŁOZINA
5.SP BISC WROCŁAW

6. SP KRZESZÓW
7. SP BUDZISZÓW WLK.
8. SP GAWORZYCE
Skład drużyny : Oliwia Brańka, Hanna Anusz. Zuzanna Anusz, Marita Chrebela. Anna Józefiak, Katarina Zajonz, Emilia Nowak, Kornelia Pająk, Amelia Łazarek


W odbytym dzień później finale chłopców były także wielkie emocje, tutaj chłopcy reprezentujący naszą szkołę zajęli ostatecznie VIII miejsce .
Skład drużyny: Dominik Niżyński, Jakub Majewski, Szymon Karkulowski, Aleksander Gadzicki, Jędrzej Żywioł, Dawid Pałczyński, Alan Pęcherski, Bartosz Molzahn.

 Październik - miesiąc Unihokeja
Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkolnej:
a/ 1/2 finału dolnośląskiego -
Imbramowice, Piława Dolna, – 11,15.10. 2019r.
b/ finał dolnośląski - Dzierżoniów, Piława Dolna -23,24,31.10. 2019r.
Miesiąc październik to czas , kiedy uczniowie naszej szkoły przystępują do rywalizacji w zawodach w unihokeju. Jako pierwsze rywalizację rozpoczęły dziewczęta młodsze- klasy IV-VI. Kolejni startujący to chłopcy- klasy V-VI. Miejsce rozgrywek- Imbramowice. W obu kategoriach nasza szkoła zdobyła drugie miejsca. Uśmiech i szczęście na twarzach naszych zawodników były nie do opisania. Przeszliśmy do kolejnego etapu gry. W kolejnym dniu dwa turnieje w Piławie Dolnej - rywalizacja klas ośmych i siódmych w kategorii dziewcząt i chłopców ze szkołami strefy. Zwycięstwo chłopców i trzecie miejsce dziewcząt . Uzyskaliśmy zatem trzy awanse do finału wojewódzkiego i wiele medali.

Data dodania: 2019-11-20 22:22:37
Data edycji: 2019-11-20 22:29:53
Ilość wyświetleń: 1261

Uczymy się dla życia, nie dla szkoły

Seneka Młodszy
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook